Angielski dla dzieci w Śremie

Ala & Ami English world
Zobacz nasze metody

Nowoczesne nauczanie

Nauka języka obcego wydaje się w obecnych czasach czymś zupełnie normalnym i niezależnie od tego w jakim jesteśmy wieku, może nam się ona bardzo przydać. Chyba każdy z nas chociaż raz w życiu chciał porozmawiać z kimś za granicą, ale bariera językowa sprawiła, że musieliśmy się tylko i wyłącznie uśmiechnąć. Takie sytuacje nie tylko peszą i dają do myślenia, ale także niesamowicie inspirują, aby wziąć się w garść i zapisać do jednej ze szkół językowych, w których będzie można zdobyć odpowiednią wiedzę.

Prywatne szkoły, w których możemy nauczyć się języka angielskiego powstają w niesamowicie szybkim tempie i jest to spowodowane tym, że wiele osób w naszym kraju zna ten język w stopniu idealnym. Duża ilość Polaków pracuje bowiem w Stanach Zjednoczonych oraz na Wyspach Brytyjskich nawet przez kilkadziesiąt lat i po powrocie do Polski starają się te umiejętności i wiedzę wykorzystać. Założenie szkoły językowej może być świetnym sposobem na przekazanie swojej wiedzy i zainspirowanie innych poszerzaniem umiejętności komunikacji.

Angielski dla dzieci Śrem

Uczenie dzieciaków języka obcego to przede wszystkim bardzo duża odpowiedzialność. Jesteśmy bowiem najczęściej ich pierwszym nauczycielem i warto przekazać im sporo merytorycznej wiedzy oraz rewelacyjną bazę do tego, by ten język stał się ich prawdziwą pasją. Istnieje wiele ciekawych metod efektywnego nauczania najmłodszych i szkoły językowe starają się szukać idealnego rozwiązania. Jedną z popularnych metod, które stosuje się obecnie jest komunikacyjne nauczanie języka. Polega ono między innymi na tym, że pomiędzy nauczycielem, a dziećmi następuje ciekawa interakcja. Dzięki temu dzieci mówią co najmniej przez tyle czasu co nauczyciel i nie skupiają się tylko i wyłącznie na słuchaniu, z czym bardzo często spotykamy się w szkołach publicznych.

do 4 lat

Dla najmłodszych proponujemy naukę języka angielskiego poprzez metodę Jolly English, która jest częścią programu Jolly Phonics.

do 6 lat

Dla troszkę starszych dzieci proponujemy naukę języka angielskiego przy pomocy metody Jolly Phonics.

do 12 lat

Jolly gramar jest to kontunuacja nauki za pomocą metody Jolly Phonics.

Drodzy rodzice pamiętajmy, że 7 lat to górna granica wieku dzieci, pozwalająca na skuteczną naukę podstaw metodą Jolly Phonics, na których opierają się wszystkie programy, stosowane w szkole

Efektywna nauka języka angielskiego

Dzięki komunikacyjnemu nauczaniu języka i opisanej powyżej interakcji nauka jest dużo bardziej efektywna, niż ta przedstawiana nam za pomocą innych dostępnych i znanych od wielu lat metod. Dzieciaki mogą dużo mówić i dzięki temu nauczyciel może na bieżąco poprawiać ich błędy i uczyć poprawnych zwrotów. Podczas codziennego życia najczęściej potrzebna jest nam umiejętność przeprowadzenia rozmowy w sklepie, urzędach, a także podczas nawiązywania znajomości. W prywatnych szkołach uczymy się więc właśnie najczęściej tego, co mocno nam się przyda w pierwszej kolejności, kiedy wyjedziemy za granicę do pracy bądź na wycieczkę.

d
Innowacyjna metoda nauczania, która jest inna od wszystkich, a przede wszystkim od metod tradycyjnego nauczania
d
7 lat to górna granica wieku dzieci, pozwalająca na skuteczną naukę podstaw metodą Jolly Phonics, na których opierają się wszystkie programy, stosowane w szkole
d
Jolly Grammar łączony jest z programami Fun for Starters/Movers/Flyers wydawnictwa Cambridge (Jolly Grammar 1 propozycja idealna dla trzecioklasistów i jolly Grammar 2 dla czwartoklasistów)
d
Spotkania warsztatowe takie jak: warsztaty Bożonarodzeniowe (wykonywanie dekoracji świątecznych), warsztaty wielkanocne, laboratorium małego naukowcy (Chemistry week), dzień Rodziny, balik karnawałowy czy dzień babci i dziadka
d
Proponujemy branie udziału w bardziej i mniej znanych świętach anglosaskich: Halloween, Thanksgiving Day, St. Patrick’s Day, Paddington Day, London Fashion Week
d
Metoda dla dzieci w wieku 3 – 11 lat
d
Nauka w małych grupach 6 – 8 osób
d
Systematyczne monitorowanie postępów dziecka w grupie
d
Nacisk na czytanie i komunikację
d
Zajęcia prowadzone wyłącznie w języku angielskim
d
Konkursy literowania w różnych kategoriach wiekowych
Prowadzący zajęcia

Sylwia Kubala

Sylwia Kubala, która stworzyła Nibylandię języka angielskiego - Ala&Ami English World, miejsce inne niż wszystkie, wyjątkowe. Miejsce, w którym Sylwia zabiera swoich podopiecznych, tych małych i dużych w przepiękny świat języka angielskiego. W swoim raju na ziemi, Sylwia stara się nie uczyć, ale pomagać chłonnym umysłom w ich rozwoju językowym i nie tylko. Razem ze swoimi podopiecznymi stara się poszukiwać kolejnej duszy, kluczy do otwierania kolejnych bram mądrości. Podczas nauczania języka angielskiego, stosuje autorskie podejście, metodę, którą opracowała i cały czas doskonali podczas każdej przygody, kiedy wraz z podopiecznymi odkrywa kolejne tajemnice języka angielskiego. Sylwia połączyła te elementy nauczania, które pozwalają na nauczanie tak zwanego żywego języka i jednocześnie rozwijają zainteresowania, takie jak przyroda, astronomia, historia, sztuka, muzyka…Naucza języka empirycznie. Stosuje elementy pedagogiki Marii Montessori w połączenie z metodą Jolly Phonics, swoją wiedzą o biologii, astronomii, kulturze wpływając na „żywą” naukę języka angielskiego połączoną z rozwijaniem własnych zainteresowań.

Nasze metody

Oferujemy naukę języka angielskiego przy pomocy sprawdzonych oraz skutecznych metod, których szukać można tylko w najlepszych szkołach językowych.

Dlaczego właśnie my? A zatem metoda Jolly to jedyna taka metoda nauczania języka angielskiego w Śremie! W naszej szkole dążymy przede wszystkim do zapoznania dziecka ze światem ANGIELSKICH DWIĘKÓW! Systematyczna praca nad nimi prowadzi do rozpracowania kodu języka angielskiego ze swobodą zbliżoną do tej, którą posiadają lub nabywają ich rówieśnicy w krajach anglojęzycznych. Dzieci w przeciwieństwie do swoich rodziców nie będą uczyć się na pamięć jak przeczytać nowy wyraz; zrobią to samodzielnie i z imponującą pewnością swoich umiejętności! Metoda ta pozwala również rozwinąć w dziecku pasję do nauki języków obcych i poznawania świata. Im wcześniej tym lepiej! Nauka języków obcych jest pewną inwestycją w przyszłość dziecka. Stawiamy na trwałe rezultaty! Uczymy z pasją i oddaniem! Jedno jest pewne im wcześniej zaczniemy, tym korzystniejsze może to być dla naszych dzieci. Na wczesnym etapie życia mózg dziecka jest bardzo plastyczny i chłonie wszystkie bodźce zatem warto mu ich dostarczyć jak najwięcej. Warto pamiętać, że małe dzieci rzadko kiedy doświadczają lęku przed mówieniem, w przeciwieństwie do osób dorosłych. Dzieci z chęcią biorą udział w zabawie i wypowiadają nowe słowa. Często można zaobserwować, że są bardzo dobre w wymyślaniu angielskich słów przekształcając słowa polskie ale nadając im angielskie brzmienie. Świadczy to o tym, że doskonale kodują system fonetyczny danego języka.

Jolly English

Jolly English to część programu Jolly Phonics. Program ten skierowany jest dla najmłodszych dzieci, które w ogóle nie miały kontaktu z językiem angielskim albo posiadają minimalny zakres językowy. Przedział wiekowy to 3 i 4 lata. To program, który łączy naukę słownictwa z fonetyką aby dać dziecku dobry start i wprowadzić dziecko w kolejny etap nauki czyli Jolly Phonics, a następnie Jolly Grammar.

Jolly Phonics

Jolly Phonics to syntetyczna metoda fonetyczna nauki czytania i pisania w języku angielskim. Jest to bardzo popularna metoda w Wielkiej Brytanii, stworzona przez dwie genialne nauczycielki: Sue Lloyd i Sara Wernam, które w latach dziewięćdziesiątych na co dzień borykały się ze słabymi wynikami nauki czytania. Rewelacyjne postępy ich uczniów szybko zwróciły uwagę władz oświatowych i program zaczął również przenikać poza granice krajów anglojęzycznych. Badania prowadzone na Uniwersytecie w Toronto wykazały, że program Jolly Phonics jest również skuteczny przy nauczaniu dzieci dla których język angielski nie jest językiem rodzimym. Jolly Phonics zawiera wszystko, czego nauczyciele oczekują od pełnego programu nauki języka angielskiego, a fakt, ze również dzieci nieanglojęzyczne zaczynają dzięki niemu samodzielnie czytać już w pierwszym roku jest jego dodatkowym atutem!

Program Jolly Phonics oparty jest na nauce 42 dźwięków. Na każdych zajęciach dziecko poznaje nowy dźwięk i odpowiadający mu zapis graficzny. Zajęcia rozpoczynają się od krótkiego opowiadania i pracy z ilustracjami do danej historyjki. Dzieci poszerzają zakres znanych im słów, pracują nad nabywaniem wprawy w posługiwaniu się językiem angielskim w każdej fazie lekcji. Dzięki tej metodzie dziecko uczy się łączyć litery w wyrazy oraz wyodrębniać poszczególne dźwięki. Uczniowie są zafascynowani poznawaniem „mowy” literek, uczą się aktywnie i wielozmysłwo podczas zajęć. Metoda ta jest bardzo ciekawa, przebieg zajęć jest bardzo urozmaicony. Dzieci chętnie wracają na kolejne zajęciach, ponieważ metoda ta wykorzystuje gesty ciała do określenia poszczególnych dźwięków. Ponadto duża dawka rozumienia ze słuchu, rozwijania słownictwa i konieczności częstych wypowiedzi w języku angielskim powoduje, że metoda ta pozwala na szybkie postępy we wszystkich umiejętnościach językowych: rozumieniu, mówieniu, czytaniu i pisaniu.

Ponadto Jolly Phonics przyciąga przejrzystą i konsekwentną formą zajęć, niedrogimi podręcznikami, skutecznymi pomocami dydaktycznymi. Na każdych zajęciach daje dzieciom cenne dla nich poczucie robienia kolejnego kroku przybliżającego ich do wytyczonego celu: rozpracowania systemu angielskich dźwięków i samodzielności w posługiwaniu się nimi!

Jolly Grammar

Jolly Grammar w szkołach brytyjskich jest kontynuacją Jolly Phonics w szkole podstawowej. Jolly Grammar to systematyczna praca nad poznawaniem części mowy i ich roli w zdaniu. Już w pierwszym roku nauki uczniowie nabywają umiejętności, na przykład, poprawnego stosowania przedimków a/an/the z rzeczownikami czy tworzenia zdań w czasie teraźniejszym, przeszłym i przyszłym. W czytanym tekście odnajdują czasowniki i potrafią określić ich formę oraz od czego ona zależy. Taka nauka jest bardzo podobna do analogicznej pracy nad językiem polskim w tym samym czasie i rozbudza świadomość podobieństw i różnic pomiędzy językami. Ponadto Jolly Grammar. wprowadza też pozostałe, alternatywne sposoby zapisu niektórych dźwiekówi i systematycznie rozwija zasób słów o nieregularnej pisowni i wymowie, tzw 'tricky words’. Jolly Grammar jest w naszej szkole kursem towarzyszącym podręcznikom z serii Fun for Straters/Movers /Flyers, dzięki czemu zachowujemy równowagę między pogłębianiem wiedzy szkolnej, a rozwijaniem praktycznych umiejętnosci komunikacyjnych.
Świetna znajomość języka angielskiego w obecnych czasach jest absolutnie obligatoryjna, aby liczyć na znalezienie dobrze płatnej pracy. O umiejętności językowe warto zadbać już na etapie dzieciństwa, gdyż wtedy wiedza jest przyswajalna w najszybszym tempie. Aby zatroszczyć się o rozwój lingwistyczny swojej pociechy, dobrym pomysłem jest zapisanie jej do szkoły językowej. W tym celu świetnym wyborem powinno być zaufanie naszej firmie.

Czym się zajmujemy?

Angielski dla dzieci Śrem to usługa skierowana do dzieci w różnym wieku. Mogą z niej korzystać zarówno osoby w wieku szkolnym, jak i przedszkolnym, dzięki czemu jest ona skierowana do bardzo szerokiego grona odbiorców. Naszym głównym zadaniem jest uczenie najmłodszych nowego języka w sposób ciekawy i niestandardowy, co w przyszłości daje bardzo wymierne rezultaty. W zwykłych szkołach nauka języka angielskiego opiera się przede wszystkim na tym, że nauczyciel mówi, a jego podopieczni słuchają i sporadycznie zadają jakieś pytania. W naszej szkole językowej podejście do nauki jest zgoła odmienne. Stawiamy bowiem na komunikacyjne nauczanie języka, dzięki czemu dążymy do wytworzenia interakcji pomiędzy nauczycielem a jego uczniami. W efekcie dzieci mówią co najmniej tak dużo jak nauczyciel, przez co mogą ćwiczyć swoje umiejętności w praktyce. Metoda ta jest bardzo skuteczna, albowiem daje o wiele lepsze wyniki niż typowe techniki edukacyjne.

Dlaczego warto nam zaufać?

Główną zaletą naszej szkoły językowej jest duża uniwersalność. Oferujemy bowiem różne techniki nauki, przez co jesteśmy w stanie dostosować się do różnych grup wiekowych. Dla młodszych osób przygotowaliśmy naukę poprzez metodę Jolly English, zaś starsi podopieczni uczą się techniką Jolly Phonics bądź Jolly Grammar. Naszą cechą charakterystyczną jest także to, że uczymy w relatywnie niewielkich grupach, w skład których wchodzi przeważnie zaledwie kilka osób. Dzięki temu nauczyciele może poświęcić uwagę każdemu z uczniów, skupiając się na jego indywidualnym rozwoju. Jedną z głównych domen naszej firmy jest to, że specjalizujemy się zarówno w uczeniu kompletnych nowicjuszy, jak i osób, które doświadczyły już nauki języka angielskiego. Nasi nauczyciele mają imponujące wykształcenie oraz olbrzymie doświadczenie w pracy z dziećmi, dlatego też można być pewnym, że zapisanie swojej pociechy do szkoły językowej nie zakończy się fiaskiem.

Czemu język angielski jest tak ważny?

Język angielski jest bezapelacyjnie najważniejszym i najbardziej przydatnym językiem na świecie. Dzięki jego znajomości można dogadać się z niemal każdą osobą na świecie, a płynne porozumiewanie się tym językiem znacząco ułatwia znalezienie ciekawej pracy. Język angielski sam w sobie nie jest przesadnie skomplikowany, aczkolwiek przyswojenie wszystkich najważniejszych zasad może być dość czasochłonne. Dlatego o naukę warto zadbać już na etapie wczesnego dzieciństwa. Niezależnie od tego, czy Twoja pociecha ma 4, 6, czy 12 lat, nasza szkoła językowa z pewnością będzie idealnym miejscem do jej rozwoju.

Zadzwoń i umów się